• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2023/2024
DEN ZEMĚ 2024

DEN ZEMĚ 2024

 

22. 4. se slaví mezinárodní DEN ZEMĚ. I naše škola si tento den připomněla. Místo běžné výuky jsme zařadili projektové vyučování. Během něj žáci zhlédli krátké video o Dni Země, vyzkoušeli testík plný zajímavostí o Zemi, při hře se naučili, jak správně třídit odpad. Vrcholem dopoledního programu byla společná třídní práce na jednom zvoleném tématu. Žáci mohli třeba namalovat obrázek, vytvořit plakát či logo (z odpadů) ke Dni Země, vytvořit prezentaci na zajímavé téma o přírodě, recyklovat – vytvořit z odpadů něco nového (hračku, přístroj, vynález,…), složit písničku nebo básničku, nacvičit krátkou scénku či vytvořit krátký animovaný film o Dni Země. Závěrečná prezentace jednotlivých tříd v multifunkčním sále obecního úřadu byla tedy velmi pestrá. A tak jsme od menších dětí mohli vidět přehlídku krásných obrázků či recyklované výrobky z odpadu. Starší děti nabídly zajímavé a vtipné animace nebo třeba scénku o tom, jak nepěkně se někdy k naší Zemi chováme. Všem třídám se jejich výtvory velmi povedly a snad si i žáci odnesli nějaké ponaučení do života, jak se k naší Zemi chovat.

« z 2 »