Metodik prevence

• kontakt: zakova.tereza@zssnezne.cz

566 664 260 – kancelář školy

• konzultační hodiny: pondělí 11:30-12:15
  • informační materiál: nástěnka přízemí

Činnost metodika prevence sociálně patologických jevů (MP)

• příprava a organizace akcí preventivního programu školy (besedy, projektové dny, exkurze)
  • práce s třídními kolektivy
  • prevence rizikového chování žáků
  • vyhledávání žáků s rizikovým chováním a práce s nimi (záškoláctví, problémy s učením, šikana, agresivita, rasismus, xenofobie, vandalizmus, kriminalita, delikvence, užívání návykových látek, gambling, kyberšikana aj.)
  • rozpoznání a zajištění včasné intervence u žáků ohrožených sociálně patologickými jevy (domácí násilí, týrání, zneužívání, ohrožování mravní výchovy, poruchy příjmu potravy aj.)
  • poskytování poradenských služeb a konzultací v oblasti prevence a výskytu sociálně patologických jevů žákům a jejich zákonným zástupcům
  • zprostředkování péče odpovídajícího odborného pracoviště (např. střediska výchovné péče, OSPOD aj.)
  • spolupráce s organizacemi, které se věnují preventivním programům
  • spolupráce se zákonnými zástupci

Užitečné odkazy a materiály pro žáky a zákonné zástupce

RADY RODIČŮM: www.rodicovskalinka.cz