ERASMUS AKCE
Vyhlášení soutěže „O nejhezčí čtenářský deník“

Ve středu 21. června 2023 se žáci 5. ročníku vypravili do Místní lidové knihovny, kde proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže O nejhezčí čtenářský deník. Všichni žáci si pečlivě vedli své čtenářské deníky a zapisovali si obsah přečtených knih, který většinou doplnili obrázkem.

Paní knihovnice nejprve všechny žáky přivítala a pochválila je za to, jak hezky si deníky vedou. Krátce pohovořila se žáky o tom, jak je čtení pro budoucí život důležité a potřebné. Dále zmínila, že se děti mohou těšit na nové změny v prostorách knihovny, které by jim ji měly více zatraktivnit.

Pak už nadešlo očekávané vyhlášení soutěže. Tentokrát byli oceněni čtyři žáci, přičemž dvě dívky se společně podělily o druhé místo. Všichni ocenění dostali hodnotné dárky, které se jim velmi líbily.  Nezapomnělo se ani na ostatní žáky, kteří se neumístili, ale byli odměněni za účast a snahu. Na závěr žáci zhlédli zajímavý kreslený film o vynálezci knihtisku.