• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2023/2024
VIDA! science centrum – Brno

VIDA! science centrum – Brno

Ve čtvrtek 16. 11. vyrazili žáci 5., 6. a 8. třídy do VIDA! science centra do Brna. Vzhledem k tomu, že se někteří žáci nemohli výletu zúčastnit, nahradilo je několik žáků z 9. třídy.

Každá třída měla předem zarezervovaný výukový program, který vhodně navazoval na RVP. A tak se všichni žáci se na 1 hodinu proměnili na vědce. Žáci 5. třídy zkoumali vlastnosti vody, žáci 6. třídy vlastnosti magnetů. Ti nejstarší, zase způsoby vzniku světla.

Žáci 2. stupně ještě využili možnost navštívit zdarma Divadlo vědy, ve kterém probíhala science show Aero, díky které už dokáží např. odpovědět na otázku: „Proč letadla létají, i když jsou tak těžká?“

VIDA! science centrum toho ale nabízí mnohem víc. Expozici rozdělenou do několika oblastí (např. Planeta, Civilizace a Člověk) s více než 180 exponáty. Proto si ji žáci mohli ve zbytku času samostatně prozkoumávat.

« z 2 »