Únor – masopustní veselí

Únor se nesl v duchu sportovním, protože začaly ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY. Všem jsme drželi pěsti a sportovní nálada se projevovala všude kolem nás.

My ve družině jsme si vyrobili z modelíny Olympijské kruhy a koláž zimních sportovců. Všichni víme, kolik soustředění a sil sport stojí tak si děti vyzkoušely, co trpělivost, soutěživost a fér hra obnáší. Hráli jsme spoustu logických her a hry, které vyžadovaly maximální trpělivost, ale také jsme ve středečním kroužku navštívili tělocvičnu, kde jsme si zasoutěžili ve štafetových hrách.

Shlédli jsme video, ve kterém jsme si připomněli všechny medaile ze ZOH 2018.

Abychom se poveselili, připomněli jsme si také Masopust. Jeho tradice a význam sahají do dávných dob  a oslava před příchodem jara je vždy vítána. Proto si děti vytvořily škrabošky a masky. Toto jsme zakončili karnevalovým dováděním.

A abychom nebyli jen schovaní pod střechou, využili jsme sněhové nadílky – klouzali se, vyšlapávali cestičky, stavěli sněhuláky a koulovali se.

Po prázdninách jsme si připomněli pravidla první pomoci a důležitá telefonní čísla, která nám mohou zachránit život. Děti si vyzkoušely obvazování různých zranění. To se líbilo nejvíce a tak si to užily.