• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2023/2024
SPACE MISSION a PAPILONIA – Brno

SPACE MISSION a PAPILONIA – Brno

Ve středu 29. 5. vyrazili žáci 2. stupně společně s žáky 3. třídy na výstavu Space Mission, která je největší výstavou kosmonautiky v Evropě. Viděli originální americké a sovětské skafandry, motory raket, kosmické lodě a prototypy lunárních vozidel. Prošli obrovské průchozí modely raketoplánu a orbitální stanice. Ti odvážnější navštívili i Space camp s VR atrakcemi nebo gyroskopem. Součástí vstupenky byl i vstup na další výstavu nazvanou Planeta zábavy, což je magický park s dalšími atrakcemi.

Po krátkém přesunu tramvají žáci navštívili i Papilonii – motýlí dům. Žáci měli unikátní možnost přímo v letové zóně vystoupat na vyhlídkovou galerii, odkud spatřili krásu a eleganci letu exotického motýla při pohledu shora. Setkat se mohli i s nezbednými křepelkami a taktéž překračovali rozvážnou želvu.

« z 2 »