• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
ERASMUS AKCE
Seznamujeme se s anglickou zjednodušenou četbou, aneb „Moje první kniha v angličtině“

Seznamujeme se s anglickou zjednodušenou četbou, aneb „Moje první kniha v angličtině“

Prohlubujeme čtenářství na základní škole – to je téma projektu z programu Erasmus+, na které se v tomto projektovém období chceme zaměřit. V tomto prvním dubnovém týdnu jsme s tím aktivně začali ve 4. ročníku v hodinách anglického jazyka. Žáci pracovali s anglickou zjednodušenou četbou z nakladatelství Oxford z edice Read and Imagine, což jsou knihy cíleně zaměřené na mladé začínající čtenáře angličtiny. Žáci se seznámili a pak si prakticky vyzkoušeli, jak se s takovou knihou pracuje. Některé knihy jsou i podporovány na internetu, tak jsme s nimi pracovali i zde. Žáci byli nadšení, že si sami mohou přečíst knihu v cizím jazyce, a proto takto budeme pracovat v pravidelně a žáky v jejich čtení podporovat.