ERASMUS AKCE
Noc s Andersenem ve 4. třídě

Noc s Andersenem ve 4. třídě

V pátek 1. dubna, v předvečer narození slavného dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena, se žáci ze čtvrtého ročníku zúčastnili této pohádkové noci, která je zaměřená na podporu dětského čtenářství a zájmu dětí o knihy. Letošní témata byly např.  výročí narození  J. Lady (*135), výročí časopisu Sluníčko (55 let), ABC (65 let), J. Foglara (*115), J. Trnky (*110), J. A. Komenského (*430).
Naše téma pro tuto pohádkovou noc byla pohádka Císařovy nové šaty, která poprvé tiskem vyšla 7. dubna 1837, tedy před 185 lety, a byla přeložena do více než 100 jazyků. Program na tuto akci společně připravily paní knihovnice Holešová s paní učitelkou Buchtovou. Vše začalo  v 18:00 v nové místní knihovně, kde se pro děti nejprve nachystaly informace o H. CH. Andersenovi, Dánsku a orientaci knih v knihovně atd. Pak se všichni přesunuli do školy, kde si připravili večeři – gulášovou polévku. Pak na děti čekal zábavný program – stezka odvahy s překvapením a luštěním šifry, vytváření společného plakátu, který byl zaměřený na základní informace o H. CH. A., kvízy, hry. Náročný program jsme zakončili zhlédnutím pohádky Císařovy nové šaty a rozdáním diplomů za účast. Akce se dětem moc líbila.