Rok 2015
Návštěva poličského muzea

Návštěva poličského muzea

Ve čtvrtek 21.3. 2019 se žáci 4., 5., 6. ročníku zúčastnili dvou interaktivních výstav v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. První výstava se jmenovala Jeden den ve středověku, kde si žáci mohli vše sami vyzkoušet, osahat a očichat. Oblékli si gotický oděv nebo kroužkovou košili, ozdobili se čelenkou se závojem a i si nasadili rytířskou přilbu. Potěžkali si meče a bijáky, přičichli si k dobové voňavce a tak sami zjistili, jak voněla tzv. “středověká ulička.“ Druhá výstava se jmenovala Od rozpustilých maškar až do Velikonoc. Zde se žáci seznámili s tradicemi našich předků, např. co dělali ve vzácném volném čase v období zimy a chladného začátku jara. Dozvěděli se, že neseděli jen tak za pecí, ale provozovali lidové zábavy a zvyky, v nichž různými formami chtěli zajistit dobrou úrodu a zdar nového hospodářského roku pro celou venkovskou pospolitost. Všem se obě výstavy moc líbily.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.