ERASMUS AKCE
Literatura a sloh na 2. stupni

Literatura a sloh na 2. stupni

S žáky 6. ročníku jsme se v hodinách literatury věnovali pověstem a bájím. Nezalekli jsme se ani Starých českých bájí a pověstí od Aloise Jiráska. Každému hrdinovi jsme zpracovali jeho životní cestu.

Staré pověsti české

Se sedmáky jsme se podívali na biografickou literaturu a přečetli jsme několik kapitol z knihy Kapky na kameni, která přestavuje padesát příběhů českých a slovenských rebelek. Seznámili jsme se s osudy známých i méně známých sportovkyň, zpěvaček, lékařek, novinářek apod.

Kapky na kameni

Všichni žáci na 2. stupni se mohou také zapojit do celoročního projektu „Poezie“. Každý měsíc najdou na nástěnce i na Teamsech novou básničku, kterou mohou odrecitovat před třídou a k níž vytvoří kaligram, za což jsou odměněni jedničkou.

Kaligram – Všechno dobře dopadne

Kaligram – Prádlo na šňůře

V hodinách slohu se od tohoto školního roku učíme nejen pěkně a správně psát, ale také text úhledně zformátovat. Na výsledky naší práce se můžete podívat na blogu ZŠ Sněžné bloguje. Najdete ho na školních webových stránkách.