Rok 2023/2024
Exkurze do Vídně

V pondělí 4. prosince jsme se s žáky deváté třídy vypravili do předvánoční Vídně. Ze Žďáru nás dovezl rychlík do Brna, tam jsme přestoupili na RegioJet a než jsme stihli sníst svačinu, už jsme vystupovali na Wien Hauptbahnhof. První úskalí nás čekalo u automatu na jízdenky městské hromadné dopravy, ale zvládli jsme objednat, co jsme chtěli, a metrem jsme popojeli k zámku Schönbrunn, jedné z nejznámějších památek ve Vídni. Poté jsme se vrátili zpět do centra, prošli jsme kolem Chrámu sv. Štěpána a mnoha dalších pamětihodností. Zlatým hřebem výletu byl ovšem rozchod na vánočním trhu okolo vídeňské radnice. Žáci nakupování u stánků proložili návštěvou McDonaldu, takže zavládla všeobecná spokojenost. Pak už nezbývalo než vydat se pěšky zpět na vlakové nádraží, kde jsme při čekání na zpožděný vlak zjistili, že jsme po Vídni nachodili 13 km.