Bramborákový pátek

Bramborákový pátek prožili 9. 10. žáci 3. ročníku. Nejprve ve slohu správně určili pořadí vět, aby z nich sestavili recept na bramboráky. Potom už se s vervou pustili do práce. Okrajovali a strouhali brambory, loupali česnek a dál podle návodu připravili těsto. Ochutnávali a dochucovali, až bylo hotové, tak umyli nádobí a uklidili po sobě pracovní nepořádek – všichni opravdu s chutí, protože se těšili na ochutnávku svého výtvoru. Pak netrpělivě seděli a sledovali paní učitelku, která jim bramboráčky usmažila. Všem moc chutnaly a žáci byli nadšeni, že se jim dílo podařilo. Samozřejmě zanesli ochutnat svůj výtvor také kuchařkám a ostatním p. učitelkám. Vaření všechny moc bavilo a už vymýšleli, co bychom mohli „ukuchtit“ příště.

Jitka Preislerová, tř. učitelka