Rok 2015
Velikonoční program na Krátké – 1. a 2. ročník

Velikonoční program na Krátké – 1. a 2. ročník

Ekologické centrum Chaloupky pro naše děti připravilo velmi pěkný program na téma Velikonoce. Děti se dozvěděly, proč se Velikonoce slaví, že jsou to významné křesťanské svátky, poslechly si stručný příběh z Bible. Žáci na besedě poznali, jaké zvyky dodržovali naši předkové. Jak šly za sebou různé jarní neděle i další sváteční dny a co všechno se tehdy dodržovalo. Vytvořili si symboly Velikonoc – ptáčka z kartonu a textilu, malou smrtku z ovčího rouna i velkou morénu z dřevěných latěk, jarní větvičku zvanou létečko, kraslici obarvenou v cibulových slupkách. Dokonce jsme si upekli jidáše z jednoduchého kynutého těsta. Na zahradě starobylého statku proběhlo vynášení smrtky a vítání jara. Akce se nám moc líbila.
Anna Šimonová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.