• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2015
Říjen a listopad v mateřské škole

Říjen a listopad v mateřské škole

Ve třídě „Žabiček“ začalo říjnové putování na poli. Kuřátko, které tu zabloudilo, nás seznámilo s druhy obilí a jinými plodinami jako jsou brambory, řepa a další zelenina. Ukázalo nám, jaké stroje na poli pracují a upekli jsme společně voňavý chleba. Závěrem měsíce se přikutálela i jedna velká dýně, která nám pověděla příběh o Jackovi a o zvyku dlabání a rozsvěcení dýní v tomto podzimním čase. V listopadu jsme se přesunuli do lesa. Poznávali jsme stromy a zvířátka, která v lese žijí. Konec listopadu patřil přípravám na návštěvu čerta, anděla a Mikuláše.
I třída „Soviček“ se nejprve vypravila na pole. Tentokrát však pouštět draky. Zkoumání síly větru a co všechno dokáže, bylo opravdu zajímavé. Spadané listí jsme využili k výtvarnému tvoření a poznávání stromů podle jejich listů. Krmítko na školkové zahradě je v této roční době vždy plné ptáčků různých druhů. Už k nám zavítali vrabčáci, stehlíci i strnadi. Občas se tu ukáže hýl nebo hrdlička a samozřejmě nechybí ani sýkorky. Poslední listopadové dny patřily také čertovské tématice a přípravám na čertovské dovádění.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.