Rok 2015
Projekt „Kouzelné Vánoce“ a besídka pro maminky ve čtvrté třídě

Projekt „Kouzelné Vánoce“ a besídka pro maminky ve čtvrté třídě

Dne 2012.2017 proběhl celodenní projekt žáků čtvrtého ročníku s názvem „ Kouzelné Vánoce“. Žáci pekli medové perníčky a linecké cukroví, které bylo určeno na odpolední pohoštění pro maminky. Všichni žáci se zúčastnili soutěže o nejlépe ozdobený perníček, která byla vyhodnocena až odpoledne. Všichni byli rozděleni do čtyř týmů, kde spolupracovali na dvou projektech / historie rybníkářství v Čechách, historie staročeských Vánoc/.

Ten den odpoledne se uskutečnila besídka pro maminky, kde žáci prezentovali období od začátku Adventu do konce kalendářního roku. Vánoční atmosféru umocnila vůně punče, který navodil příjemnou atmosféru blížících se Vánoc. Maminky ochutnaly upečené medové perníčky a linecké cukroví. Byla také vyhodnocena soutěž „ Kouzelné Vánoce“. Žáci měli za úkol vymyslet a napsat vánoční vyprávění se šťastným koncem. Všichni byli překvapeni, jak dobře to všichni žáci zvládli. Příběhy hodnotily žákyně devátého ročníku. Oceněné byly první tři příběhy. Chlapci také besídku oživili vtipy o Vánocích. Besídka byla zakončena hudební tečkou, kde dva chlapci zahráli na hudební nástroj. Na úplný závěr jsme si společně zazpívali vánoční koledu Štědrý večer nastal. Bylo to velmi příjemné posezení a zastavení se v době předvánočního shonu.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.