Probouzení broučků v MŠ

Zdá se nám to skoro jako včera, kdy jsme u nás na školkové zahradě uspali naše broučky, které jsme si vyrobili společně s rodiči. Zima byla mírná a tak jsme se nemuseli o broučky bát. S prvním jarním sluníčkem jsme se začínali pomaličku těšit, jak je probudíme. Ale nebylo to vůbec jednoduché. Počasí si z nás dělalo dobrý den. Chvíli teplo, chvíli zima….kdo má poznat ten správný čas? Naštěstí nám napověděla broučkova pošta. V pondělí 11. dubna jsme ve třídách objevili první dopis, pak každý den následovaly další a další dopisy. V každém z nich byl jeden úkol, který jsme museli splnit, aby se probuzení podařilo. Např. jsme se naučili písničku o jaru, namalovali sluníčko, vyrobili kytičku a naučili se spolupracovat apod.. V pátek 15. dubna nás čekal úkol nejtěžší – probudit právě broučky. K tomu jsme využili vše, co jsme se v týdnu naučili. Ale jaké bylo naše překvapení, když jsme odkryli chaloupku a broučky jsme tam nenašli. Smutní jsme se vydali na procházku a doufali, že až se vrátíme k obědu, broučci se také do domečku vrátí. Ale ani to se nestalo. Naštěstí však vše dobře dopadlo a broučky jsme našli v našich třídách, kde si každý brouček našel svoji květinku.

Petra Klementová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.

Probouzení broučků v MŠ