• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2015
Preventivní program Nástrahy internetu

Preventivní program Nástrahy internetu

V pondělí 14.března navštívil naši školu pracovník Policie ČR, který v rámci prevence sociálně patologických jevů besedoval s našimi žáky o nebezpečí, které číhá na všechny, kteří nejsou obeznámeni s tím, jak fungují sociální sítě. Tato problematika je nejen žáky, ale mnohdy hlavně rodiči velmi podceňovaná. Rodičům bývá často lhostejné, co děti na internetu dělají, co si tam prohlížejí, s kým přes Facebook nebo jiné sociální sítě komunikují. Mladší žáci se dokonce přiznali, že sociální sítě používají, přestože jim ještě nebylo 13 let, což je podmínkou pro registraci např. na Facebooku. Dopouštějí se tím podvodu, což si málokdo uvědomuje. V této besedě byli žáci poučeni, když už sociální sítě používají, jak se mají chránit, aby jejich osobní údaje nikdo nemohl zneužít. Dětem v mateřské škole zase policista vysvětloval, jak se mají chovat jako chodci, aby nedocházelo ke zbytečným dopravním nehodám.

Věra Matějů

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.

P1020487