Rok 2015
Předvánoční výlety žáků 7., 8. a 9. ročníku

Předvánoční výlety žáků 7., 8. a 9. ročníku

NÁVŠTĚVA TECHNICKÉHO MUZEA V BRNĚ
V úterý 18. 12. jsme vyrazili s žáky 7., 8. a 9. ročníku na výlet do Technického muzea v Brně. Prohlédli jsme si výstavu Průmysl na Moravě 1918, která velice zajímavým způsobem informuje o rozvoji nejrůznějších průmyslových odvětvích jižní Moravy na přelomu 19. a 20. století, například, obuvnictví, textilního průmyslu nebo pivovarnictví. Poté jsme si ve výtvarně-technické dílně vyzkoušeli vlastnosti nízkotavitelných kovů, a vyrobili jsme si vlastní odlitky. Vychladlé kovové odlitky jsme si opracovali, vyleštili a odvezli domů. Cestu do Brna jsme samozřejmě využili také k nákupům vánočních dárků, které jsme si všichni užili.

DIVADLO NA GYMNÁZIU VE ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU
Očekávání vánočních svátků jsme si s žáky 7., 8. a 9. ročníku ještě zpříjemnili cestou na anglické divadelní představení Shrek do Žďáru nad Sázavou, které si připravili žáci 3. ročníku tamního gymnázia. Téměř hodinová hra vznikla spojením známého příběhu Shreka a jeho přítele osla, kteří zachraňují princeznu Fionu, hudby živé i reprodukované a krátkých humorných videí z prostředí gymnázia. Herci své publikum zaujali a diváci si hru užili. Čekání na autobus jsme se zkrátili návštěvou vánočních trhů na žďárském náměstí.

Lenka Bartoňová