Na skok v mateřské škole

Od ledna do března jsme si to ve školce patřičně užili. Zima nám nadělila velkou sněhovou peřinu a tak jsme si mohli na zahradě školky postavit ze sněhu tři krále. Na dolní zahradě jsme pravidelně budovali a vylepšovali sněhové obydlí se spoustou chodeb a chodbiček. Pozorovali jsme stopy ve sněhu a vyprávěli si, jak takovou zimu prožívají zvířátka v lese. Nechybělo ani povídání o zimních sportech a celé zimní povídání končilo přípravami na školkový karneval, který nás přenesl do cirkusového šapitó. Začátkem března již pomaličku začalo na školkové dveře klepat jaro. Povídání o sluníčku a prvních jarních kytičkách, vystřídalo pátrání, kam zmizeli sněhuláci. Tím jsme si také připomněli 22. března mezinárodní den vody. V současné době vrcholí přípravy na velikonoční besídku, kterou jsme si připravili pro rodiče. Začátkem dubna začaly také pro starší děti plavecké lekce v bazénu v Novém Městě na Moravě. A to jistě nebude poslední dobrodružství, které do konce školní roku ještě zažijeme.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.