Rok 2015
Mikulášská oslava v našem úlu

Mikulášská oslava v našem úlu

V pátek 4.12. 2015 jsme měli „Mikulášskou oslavu v našem úlu“. (Druháci si letos hrají na včelky.)

V předcházejících hodinách ČaSP a UaK jsme si vytvořili masky včel – škrabošku s tykadly a křídla. Rodiče také pomohli, připravili nám pruhované oblečení, žihadla z malé PET lahvičky a 3. pár nožiček. V pátek každý donesl do školy nějaké ovoce, které jsme ve třídě nakrájeli na kousky a nasypali do společného hrnce. Paní učitelka ovocný salát zalila, ovocným čajem oslazeným medem, ovocnou šťávou a citronem. Nechali jsme salát uležet a zatím jsme se dali do výroby obří včelky z krabice od džusu. Bylo to poněkud náročné, ale zvládli jsme to.

V jednu chvíli nás navštívil Mikuláš, anděl a parta čertů. Dostali jsme pochvalu a také dobroty. Museli jsme slíbit, že v příštím roce budeme ještě hodnější než dosud! Jeden čert ochutnal náš ovocný salát, ale nějak nad ním ošklíbal! Čerti asi nemají rádi zdravé dobroty!

Většině z nás pak ovocný salátek chutnal, jen někteří se nad těmi vitamíny šklebili podobně jako ten čert!

Naučili jsme se písničku „Bzum bzum bzum, včelky mají nový dům“. Trochu jsme si při ní zatančili po třídě. Nakonec jsme si zahráli hru na létání z květu na květ. Slavnost se nám vydařila. Příště nás čeká vánoční oslava.

Anna Šimonová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.

DSC02366