Rok 2021/2022
Making sandwiches

V hodině výtvarné výchovy v 5. ročníku jsme se učili jinak. Využili jsme znalostí reálií z hodin angličtiny a ty jsme zakomponovali do činností výtvarné výchovy. Nejprve jsme si povídali o historii tradice „ Čaje o páté“ a pak žáci připravovali sendviče a pravý anglický čaj se špetkou skořice a s mlékem. Ve čtyřech týmech jsme připravili tyto sendviče – lososový, tuňákový, vaječný a sýrový. Vše jsme krásně naservírovali a pak jsme připravené pohoštění s chutí snědli a zapili šálkem dobrého anglického čaje s mlékem. Následovalo kreslení a zdobení plakátu s motivy k tomuto tématu. Žákům se toto spojení anglických reálií a výtvarné výchovy moc líbilo a příští měsíc si připravíme další anglickou pochoutku „ Jacked potatoe.“