• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2015
Exkurze do Brna

Exkurze do Brna

V úterý 2.10. 2018 navštívili žáci osmého a devátého ročníku poutavý literární workshop „Nechte mě být jaká jsem – životní příběh Anne Frankové“. Na programu se seznámili s osudem Anne, její rodiny i známého deníku. V malých skupinách následně pracovali s deníkovými záznamy jiných autorů, jako byl Ondřej Sekora, Petr Ginz, Jiří Münzer, Eva Rodenová nebo Josef Goebbels. Výstava byla velice zajímavá i tím, že se žáci museli aktivně zapojit, pracovat s textem a vyhledávat informace. Druhá část návštěvy Brna nás přivedla na Moravské náměstí, kde probíhá putovní výstava Republika československá 1918–1939. Přiblížila nám vznik a vývoj Československé republiky od samého počátku do jejího zániku před druhou světovou válkou. Konkrétně se zaměřila např. na prezidenta Masaryka jako fenomén své doby, stát mnoha národů, hranice a cla, vědu a pokrok a další témata týkající se meziválečného Československa. Věřím, že se výlet povedl a žáci si z něj odvezli zajímavé zážitky a nové vědomosti.
Žáková Tereza

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.