• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2015
Září v mateřské škole

Září v mateřské škole

První měsíc je za námi. I když se neobešel bez pár slziček, zažili jsme za ty čtyři týdny už hodně dobrodružství. Začátek měsíce byl v režimu adaptace. Malé děti si zvykaly na nové prostředí a hlavně na pravidelný režim, starší děti zase na nové kamarády.  Také jsme se seznámili s tématy, které nás budou provázet tento školní rok. Ve třídě „Žabičky“ nás čeká povídání o přírodě pod názvem „Království víly Jasmíny“, u „Soviček“ si budeme hrát si s abecedou.

V obou třídách jsme se v září věnovali především podzimním tématům. Poznávali ovoce i zeleninu, vyrazili „na houby“ nebo díky loutkovému divadlu o ježečkovi se dozvěděli, co dělá takový ježek na podzim. Zároveň jsme si i nějaké ježky vyrobili z přírodního materiálu, který jsme si nasbírali při procházce do lesa. U Soviček se mimo jiné pustili do příprav na pouštění draka, ale o tom zase příště.     Petra Klementová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.