• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
ERASMUS AKCE
Záložka do knihy spojuje školy – projekt

Záložka do knihy spojuje školy – projekt

Letošní téma: Můj literární příběh čeká na Tvoje přečtení

V průběhu měsíce října se naše škola opět zapojila do 13. ročníku česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“,  který spolupořádají Národní inštitút vzdelávania a mládeže v Bratislavě a Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Téma letošního ročníku bylo téma: Můj literární příběh čeká na Tvoje přečtení. Smyslem projektu je podpořit děti ve čtení a možnost navázat přátelství s jiným žákem ze Slovenska. V tomto školním roce nám byla přidělená ZŠ Bracovce, Košický samosprávný kraj. Tato škola je svým uspořádáním a velikostí velmi podobná té naší. Téma letošního ročníku žáci zpracovávali nejrůznějšími výtvarnými  technikami, např. lepením, kreslením, stínováním, … .  Vyrobené záložky jsme zabalili do balíku a také jsme přiložili propagační materiály, které nám darem věnoval Městys Sněžné, dále pak i almanach naší školy, propisovací tužky, … A teď už nám nezbývá nic jiného, než se těšit, jaké záložky dostanou naše děti ze Slovenska.

Tento projekt bych zhodnotila jako velice přínosný.