• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2023/2024
Výlet 5., 6. a 8. ročníku do Třebíče

Výlet 5., 6. a 8. ročníku do Třebíče

Ve středu 26. 6. vyrazili žáci 5., 6. a 8. ročníku na školní výlet do Třebíče. V průběhu dopoledne navštívili Hvězdárnu a Planetárium dr. Zdeňka Kvíze. Program Sluneční soustava proběhl v sále hvězdárny, na program Noční obloha se žáci přesunuli do planetária. Nesmělo chybět ani pozorování Slunce prostřednictvím dalekohledu v pozorovatelně. Žáci 5. ročníku v rámci dopoledního programu stihli také navštívit ZOOkoutek, zatímco starší žáci vyrazili na procházku k Vodojemu Kostelíček na Strážné hoře nad městem, odkud si mohli z vyhlídkové plošiny prohlédnout celou Třebíč. Odpolední program měli již všichni žáci společný. Cílem byly památky UNESCO. Po prohlídce románsko-gotické baziliky sv. Prokopa s klášterním areálem žáci společně vyrazili na židovský hřbitov. Poté si prohlédli židovskou čtvrť. Odpolední program ale ještě nekončil. Následovala prohlídka Zadní synagogy a Domu Seligmanna Bauera, kde žáci viděli typické bydlení nepříliš majetné židovské rodiny. Po tak náročném dni si žáci zasloužili rozchod na Karlově náměstí, kde je více než památky zaujaly vodní prvky. Naštěstí bylo teplo.