Rok 2019/2020
U nás ve školce

U nás ve školce

Na dveře už pomaličku klepe pololetní. Je to až neuvěřitelné, jak rychle ten půl rok utekl. Zářijové sluníčko vysušilo slzičky nových dětí a naše duhová cesta za poznám mohla začít. Mladší děti se seznámily s Křemílkem a Vochomůrkou, kteří je na této cestě celým rokem provázejí a starší děti si během tohoto školního roku převážně povídají čím by mohly být, až vyrostou. V říjnu jsme si udělali malý výlet do Dýňového světa. A naše Sovičky začaly jezdit do bazénu a kurzy plavání. Koncem tohoto měsíce rozsvítily naši školkovou zahradu dýně, které jsme společně s rodiči vyřezali. Bylo to krásné odpoledne. O týden později nás pozvali žáci 9. ročníku na pravý Halloween do tělocvičny, kde si pro nás připravili spoustu zajímavých soutěží i pěkných odměn. Nechyběla ani pořádná diskotéka. Zúčastnili jsem se také sázení ovocných stromků směrem na Krátkou. Až půjdete na procházku, určitě tam naše jabloňky najdete.

Listopad byl plný zvířátek. Nejdříve jsme si prohlédli opravdovou lišku, která za námi přijela se svým kamarádem myslivcem a ten nám o ní pověděl spoustu zajímavých věcí. Také jeden tatínek, který má myslivost jako koníčka, nás vzal k malým jesličkám a my jsme mohli lesním zvířátkům trochu přilepšit. Listopadu se naše školka proměnila také na fotografický ateliér a vánoční fotografie, které tu vznikly jsou opravdu kouzelné a určitě udělaly radost nejedné babičce pod stromečkem.

V prosinci jste mohli u nás ve školce cítil vůni perníku. Stromeček s perníkovými ozdobami, které jsme si sami upekli, totiž u nás voněl až do Vánoc. Byli jsme rádi, že nám je čert, anděl i Mikuláš nesnědli i když na ně určitě měli chuť. Vánoční přípravy a tóny koled vytvářeli tu pravou vánoční atmosféru a nám to čekání na Ježíška rychle uteklo. Děkujeme také andílkovi za krásné hráčky, které nám pod stromeček přinesl. Po veselém rozloučení s tím starým rokem v poslední den školky v roce 2019 nás již čekaly vytoužené vánoční prázdniny.

Po Vánocích to chvilku vypadalo, že konečně přišla zima a my si pořádně užijeme bílé vycházky. Bohužel to dlouho nevydrželo a sněhuláci i sněhové stavby rychle roztály. Ale to nám nevadí, protože my si legraci u nás ve školce užijme i tak.