Rok 2015
Světový den vody již podruhé

Světový den vody již podruhé

Ve středu 22. března se naše škola opět připojila k oslavě SVĚTOVÉHO DNE VODY.

Tento den všichni přišli do školy v modrém.  Nechyběla totiž soutěž – O největší počet modrého oblečení. Zvítězili žáci 7. ročníku s paní učitelkou Machalovou.

Děti  8. a 9. ročníku si pro nás připravily 7 stanovišť s úkoly zaměřenými na téma voda. A tak jsme mohli sledovat zázraky přírody na stanovišti s pokusy, vodní víly nás zkoušely z písniček o vodě a vodních postaviček, nechali jsme projevit i našeho básnického ducha při vymýšlení básní o vodě, nechyběla ani poznávačka vodních živočichů, ekologické stanoviště, slepá mapa a vědomostní kvíz. Děti se u těchto soutěží nejen pobavily, ale také se dozvěděly spoustu nových vědomostí.  Příští rok se opět zapojíme. Závěrem:  „Važme si vody. Je to velké bohatství.“

Eva Mošnerová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.

Světový den vody