Rok 2015
Školní parlament uspořádal 1. ročník všeumělecké soutěže „Sněžensko má talent!“

Školní parlament uspořádal 1. ročník všeumělecké soutěže „Sněžensko má talent!“

V chřipkami nabitém předprázdninovém čase se nejnadanější začínající umělci z celé základní školy předvedli porotě složené ze zástupců školního parlamentu.
Soutěž měla překvapivě vysokou laťku, všichni zúčastnění ze sebe vydali to nejlepší. Porota tak byla svědkem připravenosti, nervozity, improvizace i neskutečného nasazení. Jednotlivá čísla tak byla nejen pěvecká, ale i taneční, gymnastická, hraní na hudební nástroj nebo pseudorocková.
Z 13 účastníků tak nakonec vyšli vítězně zejména zástupci 8. roč. – na třetím místě se neuvěřitelně kroutili mladé gymnastky Terka Vávrová a Lucka Hoskovcová (ze 4. třídy) v tematickém pásmu „Samotín v pohybu“. Druhé místo a znovu osmáci – skupina Sádlokartony ve složení Mar Jindra, Marvy Charvát a Víťa Ondra. Imitace hard-rockové skladby a skvělá zábava pro všechny zúčastněné. Kluci si po právu užili ovace ve stoje a fanynky z 9. ročníku šílely. Při vystoupení nakonec první Markétky Kučerové pak nezůstalo oko suché. Při úvodní písničce z filmu Titanic celá hala jakoby oněměla. A porota vytahovala ty nejvyšší známky.
Na takto úspěšnou akci se bude dlouho vzpomínat. Minimálně do dalšího pokračování třeba příští rok.
Zhodnocení členky školního parlamentu, Jitky Hlouškové: „Na Talent se přihlásilo překvapivě hodně skupin i jednotlivců, a všichni byli skvěle připraveni. Standa Slánský si připravil na rozptýlení pár vtípků a Jirka Klimeš se postaral o skvělou hudbu do pozadí. Školní parlament určitě uspořádá spoustu dalších takto úspěšných akcí!“

Své pocity sdílela i vítězka soutěže, Sněženská talentka Markéta Kučerová: „Jsem ráda, že parlament uskutečnil tuto soutěž. Konkurence byla velká, o to více vítězství těší.“

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.