Rok 2022/2023
Projekt Maturitu zvládneme na Gymnáziu Vincence Makovského v NMnM

Projekt Maturitu zvládneme na Gymnáziu Vincence Makovského v NMnM

Dne 23. listopadu vyrazila část našeho devátého a osmého ročníku na gymnázium v Novém Městě na Moravě. Zúčastnili jsme se aktivity v rámci projektu „Maturitu zvládneme”, jejímž tématem bylo programování mobilních aplikací.

Po celou dobu se nám věnoval pan učitel Bukáček. Zkoušeli jsme programovat aplikaci s názvem ZOO a ti rychlejší žáci poté zkoušeli programovat aplikaci Xylofon. Také nás mile překvapilo drobné občerstvení v podobě sušenek a minerálky.

Stejný výlet jsme zopakovali 30. listopadu. Tentokrát jsme si hráli s roboty. Všechny nás to velice bavilo. Nejprve nám pan učitel vysvětlil základní informace, poté jsme mohli naskenovat různé programy a vyzkoušet, jak roboti fungují. Pak jsme si mohli naprogramovat robota v aplikaci na počítači.

Do třetice jsme na gymnázium vyrazili 9. prosince. Cesta nebyla moc příjemná, protože jsme jeli přeplněným autobusem. Ale i přesto jsme se opět těšili, protože nás čekalo létání s drony. Nejprve jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ta první šla létat s drony a ta druhá pod vedením pana učitele Bukáčka zkoušela mapovat trasu vysněného školního výletu. S drony nás to velice bavilo, hlavně paní učitelku Machovou.

Cestu jsme zakončili kebabem a všechny tři dny jsme si to užili. Získali jsme spoustu nových znalostí z oblasti informatiky. Na gymnáziu už jsme jako doma a moc se nám tam líbí.

Adéla Burešová a Zuzka Mrkosová (9. ročník)