Rok 2015
Projekt KROKUS 2019

Projekt KROKUS 2019

Projekt Krokus je nápad irské organizace Holocaust Education Trust Irealand (HETI) a spolu s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze, si dávají za cíl zajímavou formou přiblížit žákům tématiku holocaustu a propojit tak školy na celém světě. Na podzim jsme obdrželi cibulky žlutých krokusů, které děti s panem učitelem Vaňáčem zasadily. Smyslem celé této akce je připomenout si naprosto absurdní smrt jeden a půl milionu židovských dětí v koncentračních táborech. Žlutá barva symbolizuje Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni nosit na oblečení. Do tohoto projektu se žáci deváté třídy zapojili tvorbou plakátu, v němž zpracovali témata jako holocaust, konečné řešení židovské otázky, koncentrační tábory, Spravedlivý mezi národy atd. Plakát bude vyvěšen na chodbě školy, aby se mohl kdokoli dozvědět a připomenout si strašlivé události lidských dějin, na které se nesmí nikdy zapomenout.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.