• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2015
Návštěva Janet Wingate a čtení p. Hynka Jurmana

Návštěva Janet Wingate a čtení p. Hynka Jurmana

V předposledním předvánočním týdnu navštívila naši školu paní Janet Wingate, která prožila své dětství na Bermudách. Její otec zde usiloval o obnovu ekosystému jednoho z ostrovů jménem Nonsuch. O svém dětství napsala knihu pro děti s názvem Nebývalé léto. Strávila v naší škole celé dopoledne a besedovala se žáky jednak o samotné zemi, o práci a úspěších svého otce, ale i o tom, jak své dětství v této zemi tehdy prožívala. Paní Janet besedovala se žáky anglicky i česky, neboť umí dobře oba jazyky. Žáci si tak mohli ověřit, zda tomu, o čem jim vypráví, rozumějí. Ve stejný den jsme uspořádali další setkání v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Pozvali jsme si tentokrát pana Hynka Jurmana, který žákům předčítal úryvky ze svých knih. Mladším žákům přiblížil některé pověsti z našeho regionu a starším pak úryvky z nové knihy o Cyrilu Musilovi ze Studnic.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.