Rok 2015
Lyžuj lesy

Lyžuj lesy

Druhé únorové úterý vyrazilo 22 odvážných žáků na závody v běžeckém lyžování do Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě, kde proběhl druhý ročník dětského projektu Lyžuj lesy. Závodu se zúčastnilo více než 200 žáků základních škol, kteří zápolili v pěti různých věkových kategoriích. Své síly, lyžařské schopnosti i zručnost si změřili na trasách v délce 400, 600, 1000 a 1 500m. Během závodu se museli vypořádat nejen s tratí a nepříznivým počasím, ale také s řadou překážek, které pro ně pořadatelé připravili: podjezd branky, slalom, jízda pozpátku nebo přechod přes překážky.
Ambasadorem novoměstského závodu byl Jiří Ročárek, český reprezentant v dálkových bězích, který závodníky povzbuzoval a nejlepším předal zasloužené medaile. Z našich závodníků se ocenění dočkala Eliška Kartousová ze 7. ročníku, která ve své kategorii obsadila krásné 3. místo.
Celý závod byl výborně zorganizován a žáci si ho užili, takže smysl projektu Lyžuj lesy, který chce dětem hravou formou ukázat běžecké lyžování, byl naplněn.