• reditelstvi@zsnezne.cz
  • 566 664 620
Rok 2021/2022
Fyzikální výstava aneb Fyzika hrou a Moučkův dům

Fyzikální výstava aneb Fyzika hrou a Moučkův dům

Dne 3.2. jsme jeli do Žďáru nad Sázavou na Fyzikální výstavu a podívat se do Moučkova domu. Jela s námi paní učitelka Machová a paní asistentka Kaštánková.

Sraz u školy jsme měli 7:20 a autobus nám jel v 7:35.

Cesta nám utekla rychle. Vystoupili jsme na Žižkově zastávce kousek od Moučkova domu. Nejprve jsme navštívili Fyzikální výstavu aneb Fyzika hrou. Zazvonili jsme a uvítal nás pán, který nám postupně ukazoval všechny exponáty. Po představení všech exponátů jsme měli čas si je sami znovu prohlédnout a hrát si s nimi. Nejvíc se nám líbila potrubní pošta a polní telefon. Cestou do Moučkova domu jsme se vyfotili se zvony. Jelikož jsme měli málo času, prošli jsme Moučkův dům rychle, ale i tak se nám výstava líbila. Měli jsme možnost navštívit prvorepublikový obchod či měšťanský salón s nábytkem hudebního skladatele Františka Drdly. Obě výstavy jsme si všichni užili a rádi pojedeme na podobný výlet znovu.

Michal Daniel a Miloslav Peňás (6. ročník)

« z 2 »