Exkurze

Ve středu 7. 12. se žáci 2. stupně vydali na exkurzi do Širokého Dolu a Poličky. Měli tak možnost nahlédnout do úspěšné firmy FLÍDR s.r.o. a Flídr plast s.r.o. specializující se na automobilový, strojírenský, zemědělský, potravinářský a elektrotechnický průmysl. Prohlídka byla velice intenzivní, se spoustou ukázek a otázek žáků na chod firmy. Na konci návštěvy připravili zaměstnanci pro všechny malé pohoštění. Kolem poledního následovalo přemístění do firmy THT Polička, s.r.o., která se zaměřuje na výrobu různých modifikací požárních automobilů, vozidel a kontejnerů pro technické zásahy, likvidaci ekologických havárií a speciálních vozidel dle požadavků zákazníků. Žáci si mohli prohlédnout cisternovou automobilovou stříkačku i s jejím příslušenstvím, zjistili také, že se dá řezat i vodním paprskem. Věříme, že se všem exkurze líbila a že se žáci naší školy nebudou bát vybírat si do budoucna obory technického zaměření, o které je na trhu práce veliký zájem.