Dubnové zprávičky z naší školičky

Začátek dubna byl ve školce ve znamení příprav na Velikonoce. Zaměřili jsme se na na velikonoční výzdobu a zároveň probíhaly přípravy na velikonoční besídku, kterou jsme si pro rodiče připravili na 16. dubna. V tento den se školní tělocvična zaplnila do posledního volného místečka a děti z obou tříd předvedly, co všechno se naučily. Povídání o domácích zvířátkách, písničky o jaru i rozpustilé tanečky pobavily všechny hosty, kteří se na nás přišli podívat.

Po velikonočních prázdninách nás přijela navštívit Tessi se svoji paničkou. Její poučné vystoupení nás vždycky obohatí o nové poznatky i zážitky. Jarní počasí také vylákalo spoustu zajímavých broučků, které nyní můžeme pozorovat pěkně zblízka díky nádobkám s lupou. Tato činnost děti velice baví a moc se těší, jaké nové broučky příště zase objevíme. Také jsme zašli na poštu, abychom poslali naší kamarádce Verunce, která skoro celý duben byla v lázních, obrázky. Věříme, že jí naše výtvory udělaly radost.

Poslední dny měsíce dubna byly ve znamení čarodějných kousků. Tak jako každý rok, přiletěla na svém koštěti čarodějnice Gréta, která pro nás měla zajímavé úkoly. Nejprve jsme museli projít začarovaným lesem. přinést lesní čarodějnici domácí knedlíky a pěkně ji nakrmit. A ona se nám zato odměnila zapůjčením čarodějnické kouzelnické knihy. Lektvary, které jsme podle ní zkoušeli uvařit, se nám opravdu povedly.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.