Rok 2023/2024
Beseda – Vzpoura úrazům

Ve čtvrtek 30.11. 2023 se naši žáci 4. – 9. ročníku zúčastnili besedy Vzpoura úrazům.

Jedná se o projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou besedy informuje děti a studenty o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří na besedě hovoří o svém úrazu a o životě s následným postižením, protože právě oni z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu a dokážou děti a studenty motivovat k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí.

Beseda byla velice zajímavá a my tímto děkujeme přednášejícímu Pavlu Brožovi, že za námi přijel a o svém zranění mluvil.