Únor v MŠ

Začátkem února jsme otevřeli tajuplný kufřík plný obvazů, náplastí, injekčních stříkaček a dalších důležitých pomůcek, které potřebují lékaři a sestřičky. Díky těmto rekvizitám jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o našem těle. Například co všechno máme ukryté pod kůží, jak pracuje naše srdce nebo plíce nebo co všechno umí naše smysly. Nezapomněli jsme ani na zdravé zoubky, nebo co bychom měli jíst, aby naše tělo bylo zdravé a silné.

Druhá polovina měsíce února byla ve znamení lidových tradic, ke kterým neodmyslitelně patří masopust. Masopustní kapela a výborné koblížky nechyběly ani u nás ve školce. Závěrečný kouzelný karneval na téma „Paní Zima“ byl plný zapeklitých zimních úkolů, které jsme však dokázali splnit, a proto nás odměna od paní Zimy neminula.

Posledním únorovým zážitkem bylo dopolední setkání s papoušky. Zajímavé povídání o jejich životě a chovu bylo proloženo vtipnými ukázkami, co všechno takový papoušek dokáže. Vůbec jsme nevěděli, že se mohou naučit hrát košíkovou nebo jezdit na kole. A vyšroubovat velký dlouhý šroub z jejich klece nebo bidýlka, tak to už pro ně není vůbec žádný problém.