Rok 2021/2022
Říjen svátků ve družině

Říjen svátků ve družině

Začátek října nám přinesl krásnou oslavu narozenin zvířátek. SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT, který připadnul na 4.10. jsme oslavili otiskem ruky nebo chodidla a ze vzniklého obtisku jsme dotvořili zvířátko. Samozřejmě každý si vybral to své nejoblíbenější. Žáky to moc bavilo a byla to super zábava. Tuto techniku si žáci tak zamilovali, že obtiskovali i spadané podzimní listí. A abychom rozvíjeli i prostorové vnímání a geometrické tvary, žáci skládali tangramy.

Potom přišel na řadu další námi oslavovaný svátek, DEN STROMŮ. Vytvořili jsme 3D papírový strom, který nám dal trošku práce. Jó, chtělo to trochu přesnosti a trpělivosti. Ale povedlo se!!!

A máme tu HALLOWEEN!

Dostali jsme chuť na něco dobrého a tak jsme se s žáky domluvili, že si uděláme palačinky. A aby to nebyly jen tak obyčejné palačinky, tak jsme k receptu přidali strašidelnou fantazii a dotvořili celé umělecké a gurmánské dílo. Malí kuchtíci to zvládli vskutku bravurně. Vše to potvrdily vylízané talíře!!!