Projekt Maturitu zvládneme na Gymnáziu Vincence Makovského v NM

Dne 24. listopadu vyrazila naše devátá třída na gymnázium v Novém Městě na Moravě. Cesta nebyla moc příjemná, protože jsme jeli přeplněným autobusem. Zúčastnili jsme se akce v rámci projektu „Maturitu zvládneme“, jejímž tématem bylo programování mobilních aplikací a 3D modelování.

První dvě hodiny se nám věnoval pan učitel Bukáček. Zkoušeli jsme programovat aplikaci se zvířecím tématem a rychlejší žáci stihli naprogramovat i xylofon. O přestávce jsme dostali milé občerstvení ve formě perníku a minerálky. Další dvě hodiny vedl pan učitel Rosecký a představil nám základy 3D modelování v programu SketchUp. Pokusili jsme se vymodelovat kapličku. Někteří z nás vytvořili povedený model, u jiných výsledný tvar připomínal spíš operu v Sydney než drobnou sakrální stavbu. Po programu jsme spěchali na autobus, naštěstí jsme ho stihli, ale bylo to o chlup.

Stejný výlet jsme si zopakovali i 1. prosince. Kvůli špatnému počasí nemohla paní učitelka Machová dorazit do školy, proto na nás v autobusu dohlédla paní asistentka Rybáková. Cesta byla strastiplná, protože přes noc napadlo dost sněhu, navíc jsme opět cestovali jak sardinky v konzervě. Paní učitelka Machová si nás vyzvedla na zastávce v Novém Městě.

Tentokrát jsme programovali roboty. Jelikož jsme odborníci na slovo vzatí, občas to v učebně vypadalo jak vzpoura umělé inteligence. Úkol nám zabral dvě hodiny a za úspěch považujme, že jsme nic nerozbili a žádný žák ani robot nedošel k úhoně. Poté nám pan Bukáček ukázal zázrak 3D tisku, což zcela uchvátilo paní učitelku Machovou. Od té chvíle si přeje 3D tiskárnu i pro naši školu. Na závěr nás pan učitel Bukáček obdaroval píšťalkami z 3D tiskárny a mohu potvrdit, že jsou opravdu účinné.

Obě akce se nám velice líbily. Nikoli proto, že jsme se mohli ulít z výuky, nýbrž hlavně proto, že jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z oblasti informatiky.

Václav Kalina společně s žáky 9. ročníku (korektura: Renata Basovníková)

« z 2 »