Program v Poličce

V pátek 30.11. navštívili žáci 1. – 3. ročníku Muzeum v Poličce.
Absolvovali jsme program s názvem „Třída Bohuslava Martinů“. Byla to starodávná učebna, kterou žáci porovnávali se svou současnou třídou. Vyslechli si zajímavé vyprávění o zvláštnostech vyučování v dobách dětství slavného českého skladatele – nejslavnějšího rodáka z Poličky. Poté děti plnily úkoly spojené s podrobnějším pozorováním této historické místnosti.
Druhá část programu nesla název „Dřevěné betlémy“. Viděli jsme úžasné řezbářské práce, betlémy přírodní i polychromované, profesionální i amatérské. Děti zaujaly zejména pohyblivé figurky a závěrečná dílnička, kdy si samy zkusily vytvořit andílka mávajícího křídly.
Akce se nám velice líbila, těšíme se na další návštěvu oblíbeného Muzea! Anna Šimonová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.