Mírový běh ve Sněžném

Ve středu 13. června zavítala do Sněžného štafeta Mírového běhu. Tým tvoří asi 20 běžců z různých zemí – Ukrajiny, Ruska, Rakouska, Slovenska, Quatemaly, Srbska a dalších, kteří nesou mírovou pochodeň. Tu si na jednotlivých zastávkách předávají sta tisíce lidí s přáním dobré vůle, míru a přátelství. Peace Run 2018 odstartovala 27. února v bulharské Sofii, proběhne většinu evropských zemí v délce asi 13 000 km a skončí 8. října v portugalském Lisabonu. Do naší obce přiběhli běžci z Nového Města na Moravě a pokračovali do Litomyšle. V České republice se pohybovali do 20. června a pak pokračovali směrem do Německa. Setkání s nimi bylo velmi srdečné, škola i městys obdržely pamětní list, pro žáky měli účastníci Mírového běhu připravený půlhodinový program. Mgr. Věra Matějů

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.