Lyžařský kurz a bruslení na 2. stupni

Ve dnech 2.-3. 2. a 7.-8. 2. 2022 se žáci sedmého, osmého a devátého ročníku pod vedením některých pedagogů druhého stupně zúčastnili lyžařského kurzu. Sněhová nadílka nám přála a žáci se ve dnech 2.-3. 2. zlepšovali a někteří nově naučili jezdit na běžeckých lyžích. První den počasí nebylo úplně ideální a žáci tak museli překonávat nepřízeň větru a hustého sněžení. O to příjemnější bylo vyjet na běžkách druhý den, kdy nám krásně svítilo sluníčko. V druhé části kurzu 7.-8. 2. žáci vyrazili na svah novoměstské sjezdovky Harusův kopec, aby se zde zdokonalili, či se naučili sjezdovému lyžování. Tato část lyžařského výcviku měla u žáků podstatně větší úspěch a všichni si ji užili.

Ve středu 9. 2. 2022 se žáci 6. – 9. ročníku a někteří pedagogové druhého stupně vydali bruslit na zimní stadion do Poličky. Chlapci se věnovali převážně hraní hokeje, dívky zase různým hrám, závodům, nácvikům piruet či holubiček. Bruslení bylo krásným zakončením sportovního týdne, který začal lyžařským výcvikem žáků 7. – 9. ročníku.