Exkurze do Poličky

Ve středu 12. září 2018 vyrazil 1. – 4. ročník na exkurzi do muzea v Poličce. V rámci Dnů evropského dědictví jsme absolvovali program o historii města. Na radnici jsme viděli zmenšený model Poličky z dávných dob. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Např. Polička se město jmenuje podle toho, že každý, kdo se tam usadil, dostal k obdělávání dvě políčka!
Potom jsme se vyšplhali po příkrých schodech na kamenné hradby města, které byly nedávno zrestaurovány. Opravy stále pokračují. Prošli jsme 3 bašty a rozhlédli se po okolí. Zajímavé byly střílny. I když se někteří té výšky trochu báli, nakonec tam vyšplhali všichni! A moc se nám to líbilo.
Mnoho dětí mělo zájem přímo v muzeu o turistický deník, dřevěné turistické známky a vizitky. Potom jsme navštívili ještě hračkářství na náměstí a papírnictví, děti si nakoupily drobné hračky pro radost. Akce se nám vydařila.                                            Mgr. Anna Šimonová

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.