Rok 2021/2022
Den Země, 22. duben 2022

Den Země, 22. duben 2022

Cestou necestou, polem nepolem…….. se vydal 1. stupeň a MŠ po svých nožičkách plnit nejrůznější zajímavé úkoly s ptačí tematikou. Cílem a odměnou byl krásný Dům přírody v Krátké.

Také na 2. stupni si učitelé i jejich žáci připomněli Den Země a vyrazili oklikou do stejného cíle, někteří pěšky, jiní na kole. Přestože bylo opravdu chladno, za cyklisty mohu potvrdit, že jsme se všichni zpotili při zdolávání kopce z Blatin na Krátkou. V Domě přírody jsme se posilnili horkým čajem a odevzdali jsme své odpovědi na záludné přírodovědné otázky, které pro nás nachystali pracovníci CHKO Žďárské vrchy. Poté nezbývalo než opět sednout na kolo, zdolat poslední kopec a svézt se do posledního údolí. Do školy jsme se vrátili spokojení a hladoví, takže jsme určitě potěšili i naše paní kuchařky.

Mezitím také někteří žáci zasadili ovocné stromky na školní zahradě.

Děkujeme všem a těšíme se na další společnou akci.

          Jana, Renata a kolektiv milovníků přírody.

« z 2 »