Rok 2022/2023
Besedy prvňáčků aneb „ŠKOLA ŽIVOTA“

Besedy prvňáčků aneb „ŠKOLA ŽIVOTA“

Ve středu 4. dubna proběhla další ze série besed s názvem „Škola života“. Jedná se o pravidelné aktivity s rodiči, dědečkem či babičkou na zajímavé téma. Tentokrát první třídu navštívila maminka Simonky Mrkosové. Moc hezky uvedla děti do světa první pomoci, naučila je základy resuscitace, zastavení krvácení, obvazovou techniku… Na závěr všechny obdarovala perníkovým srdíčkem.

V březnu jsme mohli prožít zajímavou besedu s fyzioterapeutem, kterou nám připravila maminka Gábinky Vágnerové. Popovídala dětem o této důležité profesi, vysvětlila jim, jak se chovat k lidem s handicapem, jak pomoci např. vozíčkáři, nevidomému, staršímu člověku. Prvňáčkům darovala ručně vyrobené textilní záložky, které sama ušila.

V rámci „Medového týdne“ nás navštívil dědeček Adélky Vaškové, který děti seznámil s prací včelaře, významem včel pro člověka i přírodu. Bylo to nádherné a široké téma. Děti vše nesmírně zajímalo, o včelkách toho vědí již opravdu mnoho. Ani tentokrát nechyběl malý dárek.

Za všechny návštěvy moc a moc děkujeme a těšíme na další zajímavé povídání.

Eva Mošnerová, třídní učitelka