Angličanky ve škole

Pondělí 22.2.2016 se stalo významným dnem, protože naši školu navštívila dvě děvčata Macie a Ruby Mitchells z Anglie, která přijela na čtyřdenní návštěvu, společně se svými rodiči, k pí. uč. L. Buchtové.
Obě dívky se chtěly podívat, jak to chodí v české škole a tudíž se zúčastnily pondělního vyučování . Přivezly si s sebou své školní uniformy, aby je ukázaly našim žákům. Pro většinu to byl výjimečný zážitek, že se mohli osobně setkat s rodilými mluvčími a mohli s nimi komunikovat a pobýt celé pondělní dopoledne. Někteří žáci si předem připravili otázky, které je zajímaly a poté na ně Macie a Ruby odpovídaly. Nejčastější dotazy byly informace o jejich škole, zvycích, zálibách. Všem se velmi líbily jejich uniformy a proto se s dívkami většina žáků vyfotila. Pondělní vyučování zakončily obě dívky obědem ve školní jídelně, který jim velmi chutnal.
Všichni žáci naší školy, tak i Macie a Ruby, si odnesli velkou řadu nevšedních zážitků. Dívky slíbily, pokud v budoucnu znovu přijedou do Sněžného, určitě opět navštíví naši školu, protože se jim tu moc líbilo.

Po návratu obě žákyně informovaly ve svých školách o tom, jaké to v naší škole je a co je stejné, co odlišné. Prezentaci i článek, který byl zveřejněn ve školním časopise v anglické škole si lze prohlédnout v přílohách.

Ladislava Buchtová

Prezentace vytvořená Macie a Ruby po návštěvě naší školy – zde.

Časopis v angličtině naleznete – zde.

P1020372