Vinnetou očima žačky čtvrtého ročníku

Ve čtvrtek 21.11.2019 jsme jeli autobusem do Brna na představení Vinnetou. V Brně jsme šli do divadla Polárka. Uvnitř byli muzikanti, kteří hráli na kytaru, housle, kontrabas, harmoniku a banjo. Tím divadlo začalo. Poté vystupovali ženy z kmene, např. Šamanka, Náčelnice, Hawk a Vinnetouova sestra Nšo -či. Ty všechny Vinnetoua naučily rozdělávat oheň, střílet z luku a zkrotit divokého Mustanga. Vinnetou vyrostl a přišly bílé tváře-Old Shatterhand, Sanders Lou a mnoho dalších. Vinnetou Old Shatterhandovi nevěřil, proto ho zajal i se Sandersem. Sanders uprchl a Old Shatterhand soupeřil s Náčelnicí o život. Mezi tím Sanders zajal Vinnetoua a Old Shatterhand ho zachránil. Oba muži se spřátelili a honili zákeřného Sanderse. Ten zajal Nšo-či, ale Old Shatterhand ji zachránil. Oba muži uzavřeli pokrevní bratrství a pronásledovali Sanderse. Na závěr příběhu Sanders Vinnetoua zastřelil, ale přesto jeho duch žil dál. Toto divadelní vystoupení se mi moc líbilo!