Poznávej se

Dne 6.12. 2018 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili interaktivní, zábavné a vzdělávací výstavy „Poznávej se“, která je pokračováním úspěšné výstavy Hry a klamy zábavně – naučného science centra iQPARK v Liberci, které popularizuje svět vědy a techniky hravou formou. Výstava v sobě kombinuje hru, zábavu i poučení, zahrnuje na pět desítek exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. Základním principem výstavy „Poznávej se“ je její interaktivnost a zapojení co největšího množství smyslů. Žáci si zde mohli vyzkoušet, jak funguje lidské tělo, ale také, jak nás mohou smysly klamat. K vyzkoušení zde byly připraveny také chůdy, pedalo nebo např. kladina. Zvídaví žáci si zde vyzkoušeli různé hlavolamy, jazykolamy, optické a jiné klamy, iluze nebo hádanky.