Rok 2021/2022
Návštěva knihovny – 4. ročník

Ve čtvrtek 16. 12. navštívili žáci 4. ročníku městskou knihovnu v Novém Městě na Moravě. Byli zde poprvé a nevěděli, co je zde čeká. Všichni žáci byli příjemně překvapeni vybavením knihovny a zejména je zaujala beseda na téma – Žáček žáčkům, kde se seznámili s životem a dílem Jiřího Žáčka, jeho zábavnými hádankami, jazykolamy, rýmy a popletenými pohádkami. Také se zúčastnili knihovnické lekce – Knihovnicko-bibliografické přípravy čtenářů určené pro žáky 1. stupně / 3., 4. a 5. ročník /. Byli seznámeni s řazením knih v knihovně, literaturou naučnou a krásnou, mezinárodním desetinným tříděním knih a  elektronickým katalogem knihovny. Každý žák si z knihovny odnesl přihlášku, aby ji mohl začít s rodiči navštěvovat.