ERASMUS AKCE
Literární kavárna

V pátek 20. ledna jsme si čtenářskou dílnu v 8. třídě zpříjemnili kávou a čajem. Srazili jsme stolky dohromady, na každém jsme rozsvítili svíčku a při hřejivém nápoji jsme se ponořili do příběhů na stránkách našich knih. Čtenářská dílna probíhá jednou týdně. Žáci si čtou knihu, kterou si vyberou ve školní knihovně nebo si ji přinesou z domu. Při čtení zároveň vyplňují pracovní listy, které jim pomáhají četbu reflektovat a lépe se na ni soustředit z různých úhlů pohledu. O knihách si také společně povídáme. Navzájem si představujeme ty, které zrovna čteme. Tím získáváme inspiraci a chuť ke čtení dalších příběhů. Někdy ale není špatné si s knihou jen tak zalenošit, nechat pracovní listy ležet na učitelském stole a užít si čtení třeba právě v literární kavárně.